Menu
Loading…

Sinerji Vol:4 Yayınlandı !

Get more details

Sinerji Vol3 Raflarda

Get more details

Düğün Şarkınız Bizden !

Get more details

Albümünüzü yayınlıyoruz !

Get more details

Hemen Arayın !

Get more details
  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Gösterim: 4095

CUBASE DERSLERİ

Cubase dersleri,  prodüktör/aranjör Serkan Bigay tarafından, birebir  ve uygulamalı olarak stüdyo ortamında verilmektedir.Siz de kendi bestelerinizi düzenlemek (aranje etmek), altyapılar hazırlamak ve müzik prodüksiyon konularında deneyim kazanmak  istiyorsanız, sizi stüdyomuza bekliyoruz.Ders saatleri ve ücret ayrıntıları için gsm: 0554 694 81 94 'ü arayabilirsiniz.


Ders İçeriği : 

Kanal kayıt teknikleri
beste düzenleme - aranjman
midi edit teknikleri
vst enstrumanlarının kullanımı
nota yazımı
fx ,ses işleme pluginleri
monitoring & routing ayarları
mixing & mastering
org ya da , external muzık aletlerinin tanıtılması
pitch correction, time correction, time warp, vokal tuning / detone editing, .... Her seviyeye uygun dersler verilir !

 

 

 

Cubase, Alman Steinberg firması tarafından geliştirilen ve müzik kayıt ve düzenleme işlemlerinde kullanılan bir DAW Dijital Ses İşleme İstasyonu yazılımıdır.

 

Cubase'in 1989 yılında yılında piyasaya sürülen ilk versiyonu, Atari ST serisi kişisel bilgisayarlarda çalışmaktaydı. O tarihlerde yaygın olan ve yine Steinberg tarafından geliştirilen Professional 24 isimli yazılıma karşın daha kullanışlı olmasıyla kısa zamanda geniş çevrelerde yankı uyandırdı.

 

Sonraki yıllarda Atari'nin piyasadaki payının azalmasını takiben, 1992 yılından itibaren Windows, 1996 yılından itibaren ise Macintosh ile uyumlu Cubase versiyonları piyasaya sürüldü. Rakip yazılımlara karşı sürekli güncellenen Cubase, 3.0 versiyonunda çeşitli performans sorunlarından dolayı sekteye uğrasa da, Steinberg firmasının geliştirdiği VST (Virtual Studio Technology) desteğiyle yenilenerek kısa zamanda toparlandı.

 

İlk önceleri sadece MIDI sequencer olarak çalışan Cubase, v.3.0 ve sonrasında ses kayıt ve işleme özellikleriyle daha da gelişti.

 

1999 yılından itibaren, sanal enstrümanların kullanımı için Steinberg tarafından geliştirilen VSTi teknolojisi Cubase'e eklendi. 2002 yılından itibaren SX ve SL adı verilen iki farklı seriyle popülaritesini arttıran Cubase, daha sonra 2006 yılında yine önemli bir revizyondan geçerek Cubase 4 versiyonuna ulaşmıştır. En son versiyonu 27 Ocak 2009 yılında piyasaya sürülen Cubase 5'tir.

 

Kopyalamaya karşı koruma sağlamak amacıyla, yazılım USB dongle ile çalışmaktadır.

 

Cubase, günümüzde müzik kayıt ve işleme yazılımları arasında saygın ve popüler bir konuma sahiptir. Cubase'i verimli kullanmak için, Steinberg tarafından geliştirilen ASIO (Audio Stream Input/Output) teknolojisiyle uyumlu ses kartlarının kullanılması gerekir. Zira ASIO, ses işlemlerinde son derece düşük gecikme (latency) ile çalışılmasını sağlamakta ve yazılımla ileri düzeyde entegrasyon olanağı sunmaktadır. Bu sayede bilgisayar donanımı daha verimli kullanılabilmekte ve daha çok sayıda kanal, efekt ve sanal enstrüman, daha düşük gecikmeyle çalıştırılabilmektedir.